• ZAHRAJME SI DIVADIELKO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZAHRAJME SI DIVADIELKO.

Dňa 2.11. 2022  sme realizovali s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja dramatické popoludnie Zahrajme si divadielko. Z pridelených finančných prostriedkov sme zakúpili detský paraván, elektronické klávesy a knihy.

Hlavným poslaním tohto projektu bolo realizáciou dramatizácie rozprávok s hudobným doprovodom podnietiť u žiakov lásku k divadlu, hudbe, ku knihám. Žiaci sa predstavili bábkovým divadielkom rozprávky  s hudobným doprovodom Ako dedko ťahal repku. Potom v skupinách skúsili dramatizáciu ďalších  rozprávok. Pri práci s bábkami rozvíjali svoje  zručnosti, kreativitu a fantáziu,  komunikačné schopnosti,  prehlbovali svoj vzťah k hudbe. Nakoniec pracovali s novými knihami. Projekt splnil naše očakávania. Potvrdil, že žiaci majú záujem aj o dramatizáciu a preto budeme dramatické popoludnia realizovať pravidelne počas školského roka.

• ŠARKANIÁDA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠARKANIÁDA.

Jesenné počasie sa vyznačuje fúkaním vetra a práve ten nám chýbal na školskej akcii posledný deň pred jesennými prázdninami. Niektoré šarkany lietali, iné menej, ale i napriek tomu si všetci toto popoludnie užili. Okrem púšťania šarkanov si deti mohli maľovať, tvoriť z lístia, či posedieť pri ohni a opekať.