• ZAHRAJME SI DIVADIELKO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZAHRAJME SI DIVADIELKO.

Dňa 2.11. 2022  sme realizovali s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja dramatické popoludnie Zahrajme si divadielko. Z pridelených finančných prostriedkov sme zakúpili detský paraván, elektronické klávesy a knihy.

Hlavným poslaním tohto projektu bolo realizáciou dramatizácie rozprávok s hudobným doprovodom podnietiť u žiakov lásku k divadlu, hudbe, ku knihám. Žiaci sa predstavili bábkovým divadielkom rozprávky  s hudobným doprovodom Ako dedko ťahal repku. Potom v skupinách skúsili dramatizáciu ďalších  rozprávok. Pri práci s bábkami rozvíjali svoje  zručnosti, kreativitu a fantáziu,  komunikačné schopnosti,  prehlbovali svoj vzťah k hudbe. Nakoniec pracovali s novými knihami. Projekt splnil naše očakávania. Potvrdil, že žiaci majú záujem aj o dramatizáciu a preto budeme dramatické popoludnia realizovať pravidelne počas školského roka.

• ŠARKANIÁDA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠARKANIÁDA.

Jesenné počasie sa vyznačuje fúkaním vetra a práve ten nám chýbal na školskej akcii posledný deň pred jesennými prázdninami. Niektoré šarkany lietali, iné menej, ale i napriek tomu si všetci toto popoludnie užili. Okrem púšťania šarkanov si deti mohli maľovať, tvoriť z lístia, či posedieť pri ohni a opekať.

• JESENNÉ PRÁZDNINY

28.10. - 31. 10. 2022

NÁSTUP DO ŠKOLY 2.11. 2022

Prevádzka v MŠ počas prázdnin prerušená

• PO STOPÁCH NAŠICH PREDKOV

• Dnes v čase počítačov a moderných výdobytkov doby si už ťažko vieme predstaviť život našich predkov. Veľké ďakujem vyslovujeme pánovi Dušanovi Bošanskému, občanovi  z Čeľadiniec,  ktorý  deťom a žiakom našej školy ukázal svoj rodičovský dom postavený ešte v minulom storočí. Mali sme  možnosť presunúť sa v čase. Reálne sme sa nachádzali v miestnosti, kde v roku 1913 bola dočasne prvá škola, v ktorej sa učili deti z Čeľadiniec. Vďaka vystavenému dobovému odevu, zbierke nástrojov a náradia, ktoré pán Bošanský tu zozbieral a zachoval sme si uvedomili, o čo ľahší život máme. Ďakujeme za pohostenie a nezabudnuteľný zážitok.

•                          ŠKOLSKÝ ROK 2022 /2023

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE 5. SEPTEMBRA 2022

O 8,00 h NA ŠKOLSKOM DVORE  / v prípade nepriaznivého počasia v telocvični /

• VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO - KUCHÁR/KUCHÁRKA

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Čeľadince 125 príjme do pracovného pomeru pracovníka/pracovníčku do školskej kuchyne na pozíciu kuchár/kuchárka (vyučený/á v odbore kuchár/kuchárka).

Uchádzači o pracovný pomer musia spĺňať kvalifikačné predpoklady - požadované vzdelávanie - SOŠ v oblasti kuchár - kuchárka, výučný list, prípadne maturita.

Požadované doklady:

• Žiadosť o prijatie do zamestnania
            • Profesijný životopis
            • Doklady o vzdelaní
            • Ovládanie štátneho jazyka
            • Doklad o zdravotnej spôsobilosti
            • Súhlas so spracovaním osobných údajov (viď príloha)

Podmienky zamestnania:

Pracovné miesto je voľné od 19.10. 2022 , prípadne aj skôr podľa dohody

Vybraní uchádzači budú pozvaní na ústny pohovor. O termíne pohovoru budeme uchádzačov informovať e-mailom, alebo telefonicky. Žiadosti zasielať  poštou na adresu: ZŠ s MŠ, Čeľadince 125, 95616 alebo na e-mail : zssmsceladince@gmail.com

• BESEDA SO VČELÁROM

• Do fotogalérie bol pridaný nový album BESEDA SO VČELÁROM.

Veľa zaujímavostí o živote a práci včiel, ich činnosti v úľoch a význame pre ľudí sa dozvedeli žiaci na besede so skúseným včelárom pánom Ing. Milanom Pakšim. Upútal ich svojimi vedomosťami a odpovedal na ich zvedavé otázky.  Zasvätil ich do života a práce nielen včelára, ale aj včiel. Veľmi pútavo porozprával od vývinu včely, cez všetky fázy jej života. Oboznámil ich s úlohou matky – kráľovnej, s úlohami včiel – robotníc a úlohou trúdov. Informoval žiakov o namáhavej práci pri celoročnej starostlivosti o úle, spracovaním medu, výrobou rámikov. Pán včelár priniesol so sebou aj sladký med, ktorý deťom veľmi chutil.

• NOC V ŠKOLE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album NOC V ŠKOLE.

Aj počas noci môže byť v škole veselo. To sme sa presvedčili aj my, ked žiaci našej školy prežili noc v škole. Večer o 19,00 hod.  sa vrátili do školy, vybavení karimantkami a spacákmi. V triedach si nachystali miesto na spanie a potom začali zábavné hry a súťaže, ktoré trvali až do neskorého večera. Všetky deti boli veľmi odvážne a nebáli sa v najväčšej tme hľadať poklad. Po zvládnutí všetkých úloh sa uložili na spánok. Unavení z celého dňa zaspali. Ráno boli všetci odmenení za odvahu.